Categories
Uncategorized

CzechToll dokončil v předstihu výrobu 450 tisíc palubních jednotek a zahájil poslední fázi příprav nového mýtného systému

10. 09. 2019
|

Tisková zpráva

|

Author
Myto cz

V Praze, 10. září 2019 – Společnost CzechToll dokončila výrobu 450 tisíc palubních jednotek o 12 týdnů dříve, než požaduje harmonogram budování nového mýtného systému. Zahájila rovněž distribuci nových palubních jednotek na obchodní místa, kde je budou moci dopravci vyzvednout v rámci registrace od 22. září 2019. Testovací vozidla ujely po zpoplatněných  silnicích s novými jednotkami již více než 1 milion kilometrů.

CzechToll úspěšně dokončil individuální zkoušky mýtného systému. Během zkoušek, které trvaly 6 týdnů, nebyl pracovníky CzechToll ani Ředitelství silnic a dálnic ČR identifikován žádný nedostatek s funkčností, stabilitou ani bezpečností nového mýtného systému. Na základě výsledků individuálních zkoušek udělilo Ředitelství silnic a dálnic ČR společnosti CzechToll souhlas se zahájením dalšího milníku plnění smlouvy, takzvané komplexní zkoušky elektronického mýtného systému. 

„Během individuálních zkoušek byla prověřena připravenost softwaru a technologií. Komplexní zkoušky představují reálné testování systému v provozu, s reálnými pracovníky, kteří se budou v budoucnosti podílet na běžném chodu mýtného systému,“ uvedl Matej Okáli, generální ředitel společnosti CzechToll.

Od spuštění počáteční informační kampaně ve druhé polovině srpna navštívilo novou podobu stránek www.mytocz.eu 18 tisíc reálných uživatelů. Podle prvních zkušeností prozatím zaostává zájem o informace o novém mýtném systému u menších dopravců z České republiky a zahraničí. „Zatímco velké společnosti se dotazují na nové povinnosti a aktivně se na přechod na nový mýtný systém připravují, menší dopravci prozatím přípravu na splnění svých povinností neřeší,“ upozornil Matej Okáli.  

Dopravci mají povinnost registrovat se do nového elektronického mýtného systému a vybavit vozidla palubní jednotkou nejpozději k datu spuštění, tedy k 1. prosinci 2019. Povinnost registrace mohou splnit od 22. září 2019 na více než 200 obchodních míst, na vybraných pobočkách Hospodářské komory ČR, prostřednictvím vydavatelů tankovacích karet nebo online na stránkách www.mytocz.eu

Kompletní informace o novém mýtném systému získají dopravci na internetové stránce www.mytocz.eu nebo na zákaznické lince 243 243 243, která je v provozu 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Přehled klíčových termínů pro dopravce

22. září 2019

zahájení registrace dopravců do nového systému – registrace vozidel a jejich provozovatelů do nového elektronického mýtného systému, distribuce nových palubních jednotek dopravcům, kteří se registrují; i po registraci musí být vozidlo vybaveno současnou palubní jednotkou pro starý systém, nová jednotka může být klidně ve vozidle (mýto se z ní neúčtuje)

1. prosince 2019

start nového elektronického mýtného systému – dopravce má od tohoto data povinnost mít na zpoplatněných pozemních komunikacích vozidlo vybavené novou palubní jednotkou; stará palubní jednotka může být ve vozidle (mýto se z ní neúčtuje)

Odkaz ke stažení ilustračních fotografií nové palubní jednotky:
https://www.czechtoll.cz/wp-content/uploads/2019/05/EZ-OBU.zip